Jednohroby

Podľa predstáv a požiadaviek zákazníka vyrábame na mieru rozličné typy jednohrobov. Najčastejšou variantou je kompletné zakrytie krycou doskou, kedy zákazník nemá veľkú starosť o úpravu. Odokryté alebo z časti prekryté hroby dávajú zákazníkovi priestor na sadenie, poprípade vysypanie okrasnými kamienkami či kôrou. Vzniká tak následná možnosť realizácie a obmeny výsadby každý rok. Zaujímavo pôsobia aj hrobové komplety, ktoré sú kombináciou dvoch rôznych odtieňov žuly. Napríklad na pomník sa použije tmavší kameň a na zakrytie, ktoré je náročnejšie na údržbu, zvolíme bledú žulu.

Zobraziť ukážky

Dvojhroby

Pri dvojhrobových kompletoch je možnosť prevedenia široká. Kompletné zakrytie celej plochy je praktické a časovo nenáročné. Zvykne sa umiestniť žardiniéra na sadenie kvetov do stredu a tým sa hrob oživí a optický predelí. Ak má zákazník požiadavku na sadenie rastlín priamo do zeme, máme niekoľko typov ako vieme spraviť výrezy alebo vyrobiť atypickú kryciu dosku. V tomto prípade je tých možností naozaj veľa. Vždy je však na dobrom zvážení akú veľkú otvorenú plochu necháme. Krásne to vyzerá na papieri alebo na fotke, no z praktického hľadiska si treba uvedomiť, že otvorený komplet vyžaduje častú starostlivosť.

Zobraziť ukážky

Urnové komplety

V Bratislavskom kraji sa bežne robia dva typy urnových kompletov. Urnový komplet na „ležato“ sa skladá zo spodnej podesty, z rámov, ktoré sú šikmo zrezané a z epitafnej tabuľky. Urnový komplet na „stojato“ je tvarovo podobný jednohrobu. Skladá sa z rámov, krycej dosky a z pomníku s podložkou. V poslednej dobe vznikajú urnové steny, ktoré sú už predpripravené a my vyrobíme iba malú nápisnú tabuľku, ktorá sa tam následne, po vložení urny, osadí.

Zobraziť ukážky

Stavebná architektúra

Do stavebnej architektúry zaraďujeme všetko ostatné, čo nemá spojenie s cintorínom. Požiadavky od zákazníkov máme naozaj pestré. Ak je to technický možné vyrábame rôzne prvky do exterieru aj interieru. Kuchynské pracovné dosky, kúpeľňové dosky, umývadlá, obklady ku krbom, vnútorné aj vonkajšie parapety, obklad na plot, podstavce pod sochy, dosky na grilovanie, platne na pečenie chleba... Prírodný kameň je dlhotrvácny a počiatočná vyššia cena má dobrú návratnosť. Ak vyrábame produkty do interieru máme možnosť použiť mramor, ktorý svojou štruktúrou neraz vytvára v dome krásne umelecké dielo

Zobraziť ukážky

Napíšte nám

Vyplnením formuláru poskytujete súhlas so spracovaním tu uvedených osobných údajov.

Kontaktujte nás

SENEC

Bratislavská 1/B
02/4564 6488
0905 100 134
Po-Pia: 9:00 -16:00

senec@kamenarstvo-petrovic.sk
PEZINOK

Myslenická 23
033/640 53 48
0907 724 351
Po-Pia: 10:00 -17:00

pezinok@kamenarstvo-petrovic.sk
STRETNUTIE JE MOŽNÉ PO TELEFONICKOM DOHOVORE AJ MIMO OTVÁRACÍCH HODÍN A CEZ VÍKEND.