História

Názov KAMENÁRSTVO PETROVIČ vznikol v roku 1989. Založil ho môj otec, ktorý sa, po dlhých a ťažko odpracovaných rokoch v komunálnych službách pre mesto Senec, rozhodol podnikať sám. Vždy veril, že kvalitná a precízna práca sú jedným z hlavných pilierov na ceste k spokojnému zákazníkovi. A preto, ako za bývalého režimu, tak aj neskôr vyrábal pomníky, ktoré stoja dodnes.
 
Ako jediný syn, som samozrejme otcovi pomáhal. Naučil ma všetko o zodpovednej práci a prístupu ku zákazníkovi. Neskôr, keď nás opustil, som sa spolu s mojou manželkou Gabikou rozhodol v remesle pokračovať. Toto naše rozhodnutie viedlo ku vzniku spoločnosti so silným menom KAMENÁRSTVO PETROVIČ.
 
Prvý rok podnikania v roku 2003 sme pôsobili v prenajatých priestoroch rodinného domu v blízkosti cintorína v Senci. Kúpili sme prvé nové pracovné auto na leasing a potrebné kvalitné výkonné náradie. Pracovali sme od rána do večera a nepoznali voľné víkendy.
 
Po pár mesiacoch podnikania v roku 2004, sme sa rozhodli pre odvážny krok a prerobili sme historickú budovu z 18. storočia v Senci na cintoríne. Spravili sme z nej oficiálne sídlo našej spoločnosti. V tom istom roku sme medzi prvými na Slovensku prišli s novinkou kompletných žulových hrobov. V tom čase to bola prevratná inovácia z prostredia cintorínskej architektúry. Netrvalo dlho a naša práca bola vidieť v širokom okolí.
 
Prostredie cintorínskej architektúry však ponúkalo množstvo priestoru na zdokonaľovanie. A to je to, čo nás vždy hnalo vpred. Potrebovali sme väčšie priestory na realizovanie našich nápadov a tak sa naše kamenárstvo v roku 2006 rozrástlo o ďalšiu prevádzku v Pezinku. Kúpili sme starší rodinný dom na hlavnom ťahu Bratislava – Pezinok, ktorý sme kompletne prerobili a tým vznikol priestor na ďalšiu predajňu, výrobu a sklad.
 
V roku 2014 sme do kolektívu prizvali nášho krstného syna Jakuba, ktorý svojimi nápadmi a energiou vdýchol nový vietor do už zabehnutej firmy.
 
Na jar v roku 2020 sme sa opäť rozhodli prejsť kompletnou rekonštrukciou. Zmodernizovali sme obidve budovy a vybavenie v dielni, ktoré nám umožní púšťať sa do zložitejších úprav a pracovať ešte s väčšou precíznosťou ako doteraz. Zapracovali sme na ponuke nových tvarov pomníkov a priniesli na trh výnimočné nápady. Inšpiráciu sme čerpali od najväčších dodávateľov na svete v Taliansku a v Indií, kde sa nám naskytla príležitosť byť priamo v centre diania.
 
Dnes je z nás dobre zohraný tím, držiaci sa však stále hlavného piliera, ktorému veril môj otec „kvalitná a precízna práca.“ Spolu s našimi majstrami, ktorých časť sú s nami už od začiatku, nás žiadna nečakaná situácia nezaskočí. So skúsenosťami, ktoré sme za tie roky nazbierali, dokážeme čeliť rôznym výzvam a púšťať sa do komplikovaných predstáv našich zákazníkov.
 
Za každým zhotoveným hrobom sa skrýva Vám blízka minulosť, spomienky na ľudí, ktorým chcete vzdať úctu, poďakovanie či uzavrieť kapitolu života. Preto sa k tomu staviame profesionálne, lebo vieme, že pre nich už viac spraviť nemôžeme ...
 
Aj keď to nie je vždy ľahké, robím všetko pre to, aby mohol byť môj otec na mňa hrdý.
 
Zoltán Petrovič

Napíšte nám

Vyplnením formuláru poskytujete súhlas so spracovaním tu uvedených osobných údajov.

Kontaktujte nás

SENEC

Bratislavská 1/B
02/4564 6488
0905 100 134
Po-Pia: 9:00 -16:00

senec@kamenarstvo-petrovic.sk
PEZINOK

Myslenická 23
033/640 53 48
0907 724 351
Po-Pia: 10:00 -17:00

pezinok@kamenarstvo-petrovic.sk
STRETNUTIE JE MOŽNÉ PO TELEFONICKOM DOHOVORE AJ MIMO OTVÁRACÍCH HODÍN A CEZ VÍKEND.